Dnešná doba núti jednotlivcov stále častejšie využívať rôzne finančné produkty. Základný zmysel existencie finančných produktov je v systematickom budovaní kapitálu. Avšak ako každá sofistikovaná činnosť, aj investovanie a sporenie prostredníctvom finančných produktov nie je jednoduchá záležitosť a počas celého procesu so sebou nesie značné množstvo rizík.

Otázku, ktorú si kladieme je, či je možné sa naučiť efektívnej správe vlastných úspor alebo aspoň pochopiť, akú službu nám správca, resp. finančná inštitúcia, poskytuje?

Finančníci hovoria, že sa to dá, ale nie je to pre každého. Ľudia, čo si zažili svet na finančných trhoch, hovoria, že je to veľmi adrenalínová činnosť s veľmi neistým výsledkom. Štatistiky hovoria, že 85% jednotlivcov, ktorí sa pustia na finančné trhy, do 6 mesiacov zlikvidujú svoje úspory. Ale sporenie a investovanie nie je špekulatívnym obchodovaním na burze. Je to beh na dlhé trate, ktorá niekde začína a sleduje stanovený cieľ.

Ak chceme budovať svoj kapitál, neostáva nám nič iné, len túto vysoko neistú a dlhú cestu podstúpiť. Je však dobré mať na tejto ceste svojho sprievodcu, ktorý by Vám poskytol skutočne hodnotnú radu a pomoc. Niekedy nájdete kvalitného finančného agenta, ktorý je schopný vám poskytnúť pomoc, niekedy je ním finančná inštitúcia, ale skôr pomoc nájdete v nezávislých finančných poradcoch. Keďže takí na Slovensku neexistujú, budeme sa snažiť túto službu pre vás do istej miery nahradiť.

Toto je cieľom našich príspevkov a dúfam, že vám túto hodnotu dokážeme aspoň sčasti priniesť.